Zwardoń

Zwardoń jest urokliwą miejscowością w Beskidzie Żywieckim leżącą przy granicy ze Słowacją, między masywami Sołowego Wierchu (848 m n.p.m.), Rachowca (954 m n.p.m.), Beskidu Granicznego (863 m n.p.m.) i Skalanki (867 m n.p.m.). Blisko stąd do Rajczy, Lalików i Rycerki.

Noclegi Zwardoń Znajdują się tu aż 3 przejścia graniczne – kolejowe (Zwardoń-Skalité), drogowe (Zwardoń Myto-Skalité) oraz przejście turystyczne (Zwardoń Górka Gomółka – Skalité Serafínov). W Zwardoniu są ciekawe szlaki turystyczne prowadzące na okoliczne szczyty, m.in. szlak czerwony prowadzący na Wielką Raczę przez Skalankę, szlak czerwony na Rachowiec czy szlak niebieski do Koniakowa i naBaranią Górę. Zwardoń noclegi Zabytkowe Schronisko Turystyczne Dworzec Beskidzki to pięknie położony budynek z początku XX wieku, oferował miejsca noclegowe i restaurację, niestety obecnie nie przyjmuje gości. Miejscowość jest uznawaną za popularny ośrodek sportów zimowych. Działa tu dobrze przygotowana kolej linowa, kilkanaście wyciągów (krzesełkowe i orczykowe) , jest także szkoła narciarska.

Miłośnicy snowboardu, nart zjazdowych czy biegowych są zachwyceni stokami oraz ich przygotowaniem. Wyciągi są oświetlone, ratrakowane i dośnieżane. Do Zwardonia coraz chętniej i częściej przybwyają zagraniczni gości, miejscowość cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza zimą, dzięki wspomnianym już wyciągom narciarskim-ok. 15). Tutejszy charakterystyczny mikroklimat powoduje, że pokrywa śnieżna w okolicach przełęczy utrzymuje się czasem aż do kwietnia. Ta wspmaniana i urokliwa miejscowość oferuje noclegi na bardzo dobrym poziomie w przystępnej cenie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.