Wrzesień nad Bałtykiem

podróż

wycieczka

wakacje

lato

zima

Jadąc nad Bałtyk nawet w sezonie turyści nie mają gwarancji ładnej pogody i kąpieli w morzu. Za to pewne są tłoki na plaży i na deptaku. W związku z tym doskonałym pomysłem na polskie morze jest wczesna jesień. Co prawda, nie ma możliwości wykąpać się w morzu, ale plaże pustoszeją, ceny maleją, a słonecznych dni jeszcze dużo.

Wyspa Wolin

Znana wyspa Wolin, o bogatej przeszłości i dużej liczbie atrakcji do zaoferowania, na jesieni pustoszeje. Możecie się więc nacieszyć jej urokiem bez tłumów turystów. Spotkamy tutaj wysokie na kilkadziesiąt metrów piaszczyste klify nadmorskie z punktami widokowymi, dzikie plaże usiane olbrzymimi głazami i powalonymi pniami oraz nadmorską roślinność, która jesienią przybiera złoty kolor. W środkowej części wyspy znajduje się Pojezierze Wolińskie i objęty ochroną Woliński Park Narodowy.

Zwiedźcie urokliwe miasto Wolin, które łączy ze sobą elementy polskie i skandynawskie – od 1630 do 1720 roku miasto znajdowało się pod panowaniem szwedzkim. Potem możecie przejść się szlakami turystycznymi wyspy, a także zjechać rowerem Międzynarodowy Szlak Rowerowy wokół Zalewu Szczecińskiego.

Na Wolinie znajduje się także ciekawe Centrum Słowian i Wikingów, które działa na rzecz rozwoju i promocji Wolina poprzez budowę i promocję skansenu archeologicznego na Wyspie Wolińska Kempa. Darłowo noclegi

Przy okazji udajcie Świnoujście i Międzyzdroje, tam zawsze jest co robić.

Rewal

Rewal odwiedza latem ponad dwadzieścia tysięcy turystów dziennie. Jesienią natomiast tłumy znikają. Wyjątek stanowi przystań rybacka, która we wrześniu tętni życiem. W tym czasie nie ma problemu ze znalezieniem wolnych miejsc noclegowych, a ceny są dużo niższe. Zobaczcie Różaną Aleję Zakochanych, ruiny kościoła gotyckiego w Trzęsaczu i Latarnie morską w Niechorzu.

Atrakcją Rewalu są tarasy widokowe, zbudowane na wysokim klifowym brzegu. Możecie z nich obserwować wschody i zachody słońca, a także, zaczynające się na jesieni – sztormy na Bałtyku.

W Parku Wieloryba zobaczycie repliki stworzeń z głębin całego świata i dowiecie się wielu ciekawostek o Bałtyku. Najmłodszym na pewno spodoba się też tutejsza Osada Piratów.