Wołkowyja

Wołkowyja to mała bieszczadzka miejscowość, która leży w górzystej okolicy nad Jeziorem Solińskim. Stanowi rewelacyjną bazę wypadową w Bieszczady, do Bukowca, Polańczyka czy Soliny.

Warto zobaczyć trasy kulturowe „Szlaku Architektury Drewnianej” i „Szlaku Ikon”. Zawierają one najładniejsze bieszczadzkie drewniane budowle sakralne. Natomiast w Górzance zachwyca perła architektoniczna – dawna cerkiew z wyjątkowymi ołtarzami i ikonostasem, obecnie odrestaurowany kościół.

Kolejnym miejscem, którego nie mogą przegapić miłośnicy turystyki kulturowej jest Ekomuzeum „W Krainie Bobrów”. Posiada ono sieć ścieżek i tablic informacyjnych, dzięki którym nie musimy się obawiać, że jakiś urokliwy zakątek Bieszczad nam umknie.

Kościół św. Maksymiliana Kolbego z XVI wieku to przykład nowoczesnej świątyni. W jego wnętrzu znajduje się pochodzący również z XVI wieku obraz Świętej Rodziny.

Gorąco polecamy malownicze tereny nad Jeziorem Solińskim oraz szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Wołkowyję. Do najpopularniejszych należy trasa piesza z Zagórza do Krysowa w Polańczyku i rowerowa prowadząca przez Karpaty Wschodnie.

Wołkowyja domki letniskowe, Agroturystyka Bieszczady, Wołkowyja noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.