Willa SIUMNO – Białka Tatrzańska


Serdecznie zapraszamy do Willi Siumno, noclegi w Białce Tatrzańskiej. Willa SIUMNO znajduje się blisko wyciągów. Oferuje komfortowe i przytulne wnętrza które łączą tradycje góralską z nowoczesną architekturą.

 Oferuje noclegi w gustownie urządzonych pokojach 2,3,4 oraz 5 -osobowych. Wszyskie pokoje posiadają: telewizor LCD 32′ TV SAT, WiFi, białe ręczniki, większość pokoi posiada balkon.
Łazienki posiadają wyposażenie o podwyższonym standardzie.  
Willa to idealne miejsce do spędzenia urlopu latem oraz zimą.

Zimą proponuje liczne wyciągi w niedalekiej odległości (m.in. Kotelnica Białczańskia 1000m,Kaniówka 600m, Wyskoi Wierch 600m, Zebra 500m).Po nartach warto wybrać się do nowootwartych kąpielisk Terma Bania oddalonych o ok. 900m. Lodowisko jest w odległości 300m.
Latem zachęcamy do zwiedzenia rezerwatu krajoznawczego z przepięknym przełomem rzeki Białki, gdzie kręcono słynne odcinki „Janosika”.Dwa skalne wapienne wzgórza Obłazowej (670 m) i Kramnicy (688 m) to tam wspinacze mogą wypróbować swoich sił.Białka Tatrzańska jest doskonałą bazą wypadową w niedalekie Tatry, Pieniny, Zalew Czorsztyński, Gorce, Zakopane i na Słowację (8 km).

 
Willi Siumno oferuje pokoje częściowo wykończone drewnianymi elementami jak i nowatorskie technologie, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę naszych Gości. 

Podczas pobytu w ośrodku błędem było by nie spróbować tamtejszej kuchni – serwujemy doskonałe posiłki o bogatej ofercie menu.
Jeśli chcesz wypocząć i poczuć prawdziwą góralską atmosferę ten zakątek Podhala będzie wymarzonym miejscem dla Ciebie i twojej rodziny.
 Białka Tatrzańska jest jedna z najpiękniejszych  miejscowości na Podhalu. Białka Tatrzańska cieszy się ogromnym powodzenie wśród turystów chcących odpocząć i rozkoszować się przepięknymi widokami.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to malownicza wieś podhalańska położona nad rzeką Białką, jedną z najpiękniejszych i najczystszych tatrzańskich rzek. Miejscowość ta oddalona jest o 10 kilometrów od Nowego Targu i o 20 kilometrów od Zakopanego. Znajdujące się w pobliżu pasma górskie to Polskie oraz Słowackie Tatry.  Nazwa wsi pochodzi od nazwy rzeki, która z kolei związana jest z białą pieniącą się wodą i białymi granitowymi kamieniami – otoczakami znajdującymi się w łożysku rzeki. Białka Tatrzańska sprzyja, tak samo zresztą jak pozostałe górskie miejscowości, aktywności na świeżym powietrzu. Na terenie wsi znajdują się linowe koleje oraz wyciągi narciarskie. Okolice stanowi oczywiście całe mnóstwo tras górskich, co daje wspaniałą alternatywę do uprawiania pieszej turystyki. Szczególnie podczas zimy na Białkę Tatrzańską mogą liczyć wszyscy miłośnicy białego szaleństwa na stoku, gdyż wskutek specyfiki ukształtowania terenu tego obszaru, śnieg może znajdować się tam naprawdę bardzo długo. Śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z tych miejscowości na terenie całego kraju, której stopień rozwoju turystyki jest naprawdę wysoki.