Węgorzewo

Węgorzewo noclegi

Węgorzewo to niewielkie miasteczko w województwie warmińsko-mazurskim, malowniczo położone nad rzeką Węgorapą i jeziorem Mamry, przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim (Rosja). Miasto stanowi północne wrota Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, która właśnie tutaj jest najczystsza i najbardziej zaciszna, co docenią miłośnicy spokoju i malowniczych widoków.

Noclegi Węgorzewo położone  na zacisznym osiedlu  na Mazurach, w bliskim sąsiedztwie lasów, blisko plaża jeziora Święcajty, które stanowi część Mamr.

Węgorzewo oferujemy  komfortowe pokoje z łazienkami w pensjonatach, willach,apartamentach, kwaterach prywatnych, pokojach gościnnych, agroturystykach dopasowanym do różnych gustów turystów

Jesteśmy profesjonalnie przygotowani do obsługi kursokonferencji, szkoleń, wesel, imprez okolicznościowych dla grup zorganizowanych liczących do 80-ciu osób.

Przed budynkiem znajduje się bezpłatny, monitorowany parking. Każdy z naszych gości ma możliwość urozmaicenia swojego pobytu w różne atrakcje. Polecamy rejs bezpiecznym kutrem z sympatycznym kapitanem.

Zapraszamy pasjonatów nurkowania. Latem oraz zimą polecamy:
– sporty wodne: kajaki, rowery wodne, żeglarstwo – czarter jachtów, motorowych łodzi wycieczkowych, wędkarstwo,
– jazdę konną w zaprzyjaźnionych stajniach,
– kulig za koniem na saniach,
– ogniska w niezapomnianym plenerze,
– sporty na lodzie: bojery, icekiting, łowienie ryb pod lodem,
– wycieczki śladami historii,
– wypożyczalnię rowerów
Węgorzewo noclegi domki to miejsce dla ciekawych świata i otwartych na nowe, nieoczywiste rozwiązania.

Wszystko to w samym sercu Mazur  nad jeziorem Mamry. Węgorzewow domki, Węgorzewo agroturystyka to  miejsca, w którym budzimy wyobraźnię w najpiękniejszych okolicznościach przyrody.

Region ten to również raj dla amatorów sportów wodnych oraz wędkarzy. Na każdym kroku dostępne są wypożyczalnie sprzętu wodnego. Latem można też załapać się na rejsy statkami spacerowymi po jeziorach oraz niezapomniane spływy kajakowe spokojną i malowniczą rzeką Sapiną czy też dziką i pełną przeszkód Węgorapą. Ze sportów ekstremalnych dostępne są też zjazdy na linach, wspinaczka, nurkowanie, paintball czy off-road – jazda samochodami terenowymi.
Nawet zimą nikt nie będzie się tu nudził. Zamarznięte tafle jezior umożliwiają uprawiania żeglarstwa lodowego i wędkarstwa podlodowego, natomiast ośnieżone pagóry służą amatorom narciarstwa zjazdowego, snowboardu i ice-surfingu a szlaki turystyczne przyciągają narciarzy biegowych. Jeśli sport cię niezbyt pociąga, możesz wybrać staropolski kulig zaprzężony końmi, który zwykle kończy się ogniskiem.

W Węgorzewie i najbliższej okolicy spotkasz też zabytki architektury, a wśród nich piękny późnogotycki kościół Św. Piotra i Pawła, zamek pokrzyżacki z XIV wieku (niestety w efekcie licznych przeróbek zatracił średniowieczny charakter), XVI-wieczny pałac Lehndorffów w Sztynorcie Dużym oraz najstarszy w okolicy, XV-wieczny gotycki kościół we wsi Węgielsztyn. W jego wnętrzu zachowały się XVII i XVIII-wieczne elementy wystroju.
Turystów przyciągają tu również bunkry polowej kwatery Naczelnego Dowództwa Wehrmachtu „Anna” w Mamerkach, budowle hydrotechniczne związane z nieukończonym Kanałem Mazurskim, który miał łączyć jeziora mazurskie z Bałtykiem oraz Muzeum Kultury Ludowej z Parkiem Etnografiznym nad Węgorapą czyli Skansen w Węgorzewie.

Węgorzewo noclegi
11-600 Węgorzewo

Noclegi w Węgorzewie Wsród łąk i pól, na pofałdowanym terenie, w bezpośredniej bliskości jeziora Rydzówka, oddalone od innych ludzkich sadyb istnieje to miejsce, gdzie znajdziecie Państwo wytchnienie od wielkomiejskiego hałasu i pędu rodzinnego.
To urok starego niemieckiego budownictwa wiejskiego jak i charakter wnętrz pozwolą Państwu odpocząć i nabrać sił.
Węgorzewo noclegi z wyżywieniem  proponujemy głównie polską kuchnię tradycyjną, ale oferujemy także potrawy kuchni świata. Jeżeli jest taka potrzeba możemy w każdej chwili przygotować potrawy wegetariańskie czy też diety lekkostrawne.
 Urokliwe i stylowe wnętrza, duża staranność w nakryciu stołów oraz znakomita kuchnia stanowią gwarancję udanego wieczoru.
W porze letniej proponujemy spotkania przy stole w ogrodzie w cieniu starych drzew lub na tarasie.

Zapraszamy