Wczasy w Kazimierzu Dolnym

Już pod koniec XIX wieku Kazimierz Dolny kwatery zaczął przyciągać artystów, w ślad za którymi zjawili się wczasowicze. Miasto przyciąga zwiedzających niepowtarzalnym krajobrazem i zabytkową zabudową. Kazimierz, raczej senny i spokojny poza sezonem, ożywa w dni letnie, aby powitać nowych gości, przybyłych głównie z Warszawy.

Wycieczkę po Kazimierzu warto rozpocząć od zwiedzania Rynku z zabytkową, drewnianą studnią i XIV-wiecznym kościołem farnym. Na pobliskich wzgórzach wznoszą się ruiny zamku, a wzdłuż Wisły zachowało się kilka renesansowych spichlerzy, pamiętających czasy największej prosperity w dziejach miasta. W Kazimierzu można znaleźć także wiele zabytków związanych z kulturą żydowską. Spacerując uroczymi uliczkami Kazimierza Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty tutejszych muzeów i galerii oraz spaceru po uroczych uliczkach Kazimierza. To przede wszystkim miasto o niepowtarzalnej atmosferze. W każdym jego zakątku czuć artystycznego ducha.

Co roku w Kazimierzu odbywa się wiele imprez kulturalnych. Do najważniejszych należą: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych (ostatni tydzień czerwca) oraz Festiwal Filmowy i Artystyczny „Lato Filmów” (sierpień). Celem pierwszego z nich jest popularyzacja muzyki ludowej. Drugi z nich co roku przyciąga tłumy wielbicieli kina polskiego i zagranicznego, oferując np. pokazy filmów na świeżym powietrzu, rozmaite wystawy oraz koncerty muzyki klasycznej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.