Wakacje nad morzem – Mielno, Międzyzdroje, Rewal

Mielno popularnym kurortem zaczęło stawać się już około 1830 roku, więc śmiało można powiedzieć że sława tej miejscowości trwa od niespełna dwustu lat. Ze względu na napływ turystów pierwsze domy wypoczynkowe zaczęły powstawać krótko po zakończeniu II WŚ. Warto wspomnieć, że noclegi Mielno położone jest w najczystszej części Wybrzeża Bałtyckiego, dzięki czemu plaże Mielna i Unieścia są częstym celem wielu turystów, w tym rodzin z dziećmi, które mogą się tam bezpiecznie bawić. W Mielnie turyści znajdą naprawdę wiele ciekawych zajęć i atrakcji – koncerty, rejsy, spacery brzegiem morza lub jeziora czy też lecznicze, gorące kąpiele.

Inna miejscowość zapewniająca wspaniały, morski klimat i wysoką jakość usług turystycznych są Międzyzdroje położone na wyspie Wolin. Międzyzdroje noclegi oferują turystom wiele ciekawych miejsc, atrakcji i zajęć. Najpopularniejsze to oczywiście różnorodne imprezy i koncerty, ale również spacery promenadą, na której znajduje się wiele kawiarni, pubów i rozrywek. Lubiane przez turystów jest też molo, gdzie cumują statki pasażerskie i skąd rozciąga się panorama plaży oraz niesamowite widoki na wschód i zachód słońca.

Rewal to miejscowość wypoczynkowa znajdująca się w centrum Wybrzeża Rewalskiego, gdzie turyści szczególnie czas spędzać lubią na kąpielisku z długą na 300 m linią brzegową i przystanią rybacką. Warto również wspomnieć, że w miejscowości Rewal noclegi znaleźć można wśród bogatej bazy noclegowej, skąd wybrać można miejsce w pensjonatach, hotelach, ośrodkach SPA, domkach letniskowych i na campingach. Na wczasowiczów czekają również różnorodne atrakcje oraz ciekawe miejsca, w tym Aleja Róż i Zakochanych, rewalskie wieloryby, Nadmorska Kolej Wąskotorowa czy też pomnik rybaka, i to tylko część atrakcji jakie oferuje Rewal. Zaznaczyć trzeba również, że miejsce to nie jest popularne jedynie latem, gdyż wielu zwolenników ma wizyta w Rewalu również jesienią i zimą, kiedy robi się tam bardziej kameralnie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.