Świnoujście

Świnoujście jest to miasto na prawach powiatu oraz uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski. Jest najdalej wysuniętym na północny zachód miastem w kraju, w województwie zachodniopomorskim z portem morskim i kąpieliskiem, położone nad cieśniną Świną oraz noclegi nad Morzem Bałtyckim, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) wyspach i wysepkach.

Świnoujście od lat pozostaje nadbałtyckim hitem z wyróżnianą Błękitną Flagą piękną plażą i okalającymi ją wyjątkowo ciepłymi wodami Morza Bałtyckiego. W najszerszym miejscu ma ona nawet 130 metrów, jest więc najrozleglejsza na całym polskim wybrzeżu. W najbardziej wysuniętym na zachód mieście nadbałtyckim dzień jest latem o godzinę dłuższy niż w Polsce południowej.

Z uwagi na swoje położenie Świnoujście noclegi posiada wyjątkowo korzystne warunki dla rozwoju gospodarki morskiej i turystyki. „Tu zaczyna się Polska” – mówią z uśmiechem jego mieszkańcy. Terminal promów morskich w Świnoujściu zapewnia stałe połączenia ze Szwecją i Danią dla pasażerów, samochodów osobowych, ciężarowych i wagonów kolejowych. Terminal stanowi ważne ogniwo łączące Europę środkową i południową ze Skandynawią.

Atrakcje w Świnoujściu
*
Wiatrak Stawa Młyny
*Fort Anioła
*Fort Gerharda
*Fort Zachodni
*Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście
*Park Zdrojowy w Świnoujściu
*Latarnia Morska Świnoujście
*Muzeum Rybołówstwa Morskiego
*Dawna stocznia
*Chata rybacka
*Woliński Park Narodowy


Możliwość komentowania jest wyłączona.