Spektakl 'Szalone nożyczki’

Kolejnym spektaklem, jaki Jasielski Dom Kultury zaserwuje widzom podczas tegorocznych Jesiennych Spotkań z Teatrem będą „Szalone Nożyczki” – interaktywna sztuka, w której jedną z ról gra publiczność. Włodawa noclegi zaprasza.

Akcja dzieje się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”, którego właścicielem jest mistrz grzebienia i nożyczek Antonio Wzięty. Wynajmuje pomieszczenie od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia właścicielka zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, tuż nad salonem fryzjera. W tym czasie znajdują się tam: Antonio, Barbara Markowska (druga fryzjerka) oraz ich klienci: handlujący antykami Edward Wurzel, żona bogatego posła Helena Dąbek, pan Michał i pan Więckowski. Jak się później okazuje, ci dwaj ostatni to policjanci, którzy natychmiast rozpoczynają dochodzenie w sprawie zabójstwa Izabeli Richter. Podejrzani są wszyscy, którzy w tym czasie przebywali w salonie, oczywiście oprócz policjantów.

Spektakl jest o tyle widowiskowy, że to publiczność decyduje o rozwoju całej sytuacji. Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację aż do zamordowania pianistki. Następnie odbywa się głosowanie, w którym publiczność wyłania swojego „faworyta” (postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa) noclegi Włodawa