Solina

Solina – należy do miejscowości turystycznych w Bieszczadach. Dla niektórych Solina to cały region zalewu i przylegających miejscowości. Sama wieś Solina mieści się na północno-wschodnim brzegu zalewu.

Odpoczniesz tutaj na plaży, na trasie spacerowej w Bieszczadach, na rowerze, na żaglach i w dobrym pensjonacie , jak w największym kurorcie. Solina noclegi, domki, agroturystyka to idealna okolica na rodzinne wakacje, urlop czy wekeend.

Jezioro Solińskie to zbiornik retencyjny, który został utworzony poprzez spiętrzenie wód Sanu oraz Solinki. Jego powierzchnia to ponad 22 kilometry kwadratowe, a długość linii brzegowej to ponad 150 kilometrów.

Piękne położenie popularnej Soliny. Jezioro otoczone jest głównie lasami oraz licznymi wzniesieniami. Na jeziorze warto również zobaczyć zaporę, w której znajduje się również budynek elektrowni. U brzegów Jeziora Solińskiego stworzono plaże w otoczeniu malowniczych gór. Po wodach zbiornika pływają statki wycieczkowe.
Najciekawsze miejsce i najbardziej widokowe w Polańczyku, to punkt na Sawinie położony w samym sercu Bieszczad na wysokości 516 m n.p.m.

Widać z niego przepiękną panoramę Bieszczad, obok punktu widokowego ustawiona jest tablica informacyjna, na której zaznaczone są bieszczadzkie szczyty – Smerek, Łopiennik, Magóra Łomiańska, czy Trohaniec.
Drogi w Bieszczadach nigdy nie stanowiły wystarczająco gęstej sieci komunikacyjnej w stosunku do potrzeb mieszkańców, zawsze istniał problem z transportowym penetrowaniem samych gór.

Bieszczadzka Kolejka Wąskotorowa, która obsługuje dzisiaj trasę Majdan – Wola Michowska. Przejażdżka nią jest bardzo ciekawym przeżyciem, ponieważ widoki za oknem są naprawdę niecodzienne, a dodatkowo opowiadają nam o nich przewodnicy.
Kolejka jeździ cały rok, nawet w zimie, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne.