Roztocze zaprasza

Roztocze to przepiękna kraina geograficzna, która łączy Wyżynę Lubelską z Podolem. Przebiega z północnego zachodu, od Kraśnika, na południowy wschód aż do Lwowa. Roztocze oddziela Wyżynę Lubelską i Wyżynę Wołyńską od Kotliny Sandomierskiej i Kotliny Naddniestrzańskiej. Roztocze zbudowane jest ze skał powstałych w kredzie – margli, opok i wapieni. Na nich zalegają utwory młodsze – osadzone w warunkach płytkiego morza piaski, piaskowce wapniste i wapienie co sprawia, że to miejsce jest naprawde piękne.

Roztocze noclegi agroturystyka, domki, pokoje gościnne, kwatery, gospodarstwa agroturystyczne jeżeli chcecie spędzić czas w ciszy, spokoju, słuchając śpiewu ptaków i rozkoszując się widokiem malowniczego krajobrazu.
Polecamy gospodarstwa agroturystyczne położone w samym sercu Roztocza, czyli pięknego regionu naszego kraju o niepodważalnych walorach turystycznych, środowiskowych i krajobrazowych. Wspaniałe miejsce na wypady po Roztoczu, jak i do Zamościa.

Na Roztoczu, z uwagi na jego wyjątkowe walory przyrodnicze, utworzono Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe oraz rezerwaty (m.in. Sołokija, Piekiełko, Nad Tanwią czy też Czartowe Pole),.

Roztocze noclegi domki to świetne miejsce na urlop

U podnóża Chełmowej Góry znajduje się malowniczy zalesiony plac, na którym znaleźć można stacje Męki Pańskiej wykonane w latach 1980-1981 oraz stację Zmartwychwstania Pańskiego. Liczne alejki dodają uroku temu miejscu.
Jeśli znajdujemy się w Roztoczu warto udać się zobaczyć zabytkowom drewnianą cerkiew unicką pw. św. Mikołaja. Wzniesiona została w 1685 roku, a babiniec dobudowano w 1797 roku, mieści się na stromym wzgórzu w centrum Hrebennego. Jest to najstarsza budowla sakralna w regionie. Zbudowana jest na planie trójdzielnym,

Noclegi roztocze agroturystyka to miejsc gdzie można  wypoczywać zarówno latem, jak i zimą. Noclegi na Roztoczu otoczone są malowniczymi lasami, co zapewnia pełną prywatność i swobodę oraz zachęca do spacerów, wypraw na rowery, kajaki, jazdy konnej, grzybobrań i wielu innych ekspedycji. Na Roztoczu znajdują się liczne leśne ścieżki są idealne dla wycieczek pieszych i rowerowych. Zimą polecamy odwiedzić lokalny stok narciarski w Jacni bądź wybrać się na zimowy kulig z ogniskiem w lesie. Wczasy na Roztoczu szczególnie polecamy osobom, które pragną odpocząć na łonie natury z dala od zgiełku miasta..

Roztocze to nie tylko atrakcje turystyczne, to też wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera. Gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą.
Roztocze tanie noclegi zaprasza


Możliwość komentowania jest wyłączona.