Orawa Zubrzyca Górna Zubrzyca Dolna Lipnica Wielka

 

 noclegi Orawa to beskidzka i podtatrzańska kraina geograficzno-historyczna położona w dorzeczu rzeki Orawy, która należy do zlewiska Morza Czarnego. Polska  noclegi Orawa ograniczona jest: od wschodu Pasmem Podhalańskim i Kotliną Nowotarską, od północy Beskidem Żywieckim z Babia Górą, od zachodu Górami Kisuckimi i fragmentem Małej Fatry, od południa Górami Choczańskimi i Rohaczami w Tatrach Zachodnich. W miejscowości noclegi Orawa leży Kotlina Orawska tworzy największy w Polsce region należący do zlewiska Morza Czarnego .

Zubrzyca Górna noclegi wieś położona u podnóży dwóch gór: Babiej Góry i Policy . Zubrzyca Górna noclegi powstała w latach 1604–1619 na prawie wołoskim. W historii wsi jak i całej Polskiej Orawy zasłużył się ród sołtysi Moniaków. Największymi atrakcjami wsi Zubrzyca Górna  są: Muzeum – Orawski Park Etnograficzny, z zachowaną tradycyjną architekturą regionu oraz pobliska Babia Góra.

Zubrzyca Dolna noclegi to wieś leżąca pod Babią Górą na polskiej Orawie. Zubrzyca Dolna noclegi znajduje się pomiędzy niewielkimi wzniesieniami. Przez miejscowość przepływa potok Zubrzycki.We wsi Zubrzyca Dolna znajduje się Dzwonnica z XVIII wieku oraz wiele kamiennych figur i kapliczek przydrożnych .

noclegi Lipnica Wielka to gmina, malowniczo rozciągająca się u podnóża Babiej Góry. noclegi Lipnica Wielka wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Lipnica Wielka . Nazwę wioski etymolodzy wywodzą od ludowej nazwy trawy (poa alpina – wiechlina alpejska), która obficie porastała brzegi potoku nazwanego od niej Lipnicą. Miejscowość została założona na prawie wołoskim w 1606 roku przez sołtysa Michała Śmietanę . W miejscowości Lipnica Wielkia znajduje się Dom Ludowy, główną imprezą kulturalną gminy jest Święto Pasterskie.