Murzasichle

Murzasichle jest wsią podhalańską położoną koło Zakopanego, na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego  w południowej części Skalnego Podhala, pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską. Położona w powiecie tatrzańskim, w gminie Poronin. Murzasichle sąsiaduje z następującymi miejscowościami i przysiółkami: Majerczykówka , Kośne Hamry , Małe Ciche, Toporowa Cyrhla.

Murzasichle noclegi to malownicza wieś, o charakterze letniskowo-wypoczynkowym w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

Nazwa miejscowości ma swoją historię : W okolicy dzisiejszego Muru przy Stasikówce było kilka domów. Mieszkańcy tej osady chcieli utworzyć gromadę z mieszkańcami Sichły.  Długo aż do czasów II Wojny Światowej, Mur i Zasichła stanowiły jedną gromadę. Mieszkańcy Muru sprawy gminne załatwiali u sołtysa w Murzasichlu. Te dwie wioski łączono w pisowni w ten sposób:

Murzasichla były w większości zalesione, a potem wykorzystywano je czasowo pod wypas owiec. Formalnie wieś została założona około 1630 r.

Noclegi w Murzasichlu są odwiedzane przez tysiące turystów .Gości przyciągają m.in. wspaniałe widoki na Tatry, górski krajobraz, a także pobliskie wyciągi narciarskie, dobrze rozwinięta baza noclegowa z atrakcyjnymi cenami, jak również niewielka odległość jaka dzieli Murzasichle od Zakopanego. 
Murzasichle oferuje noclegi w pokojach gościnnych, kwaterach, willach, ośrodkach wypoczynkowych, domkach czy agroturystykach jest bardzo rozbudowana baza noclegowa i ceny, które są przeważnie dużo niższe od cen w samym Zakopanem. Murzasichle l
atem zapraszamy w góry, a zimą na narty przy wyciągu znajdują sie wypożyczalnie nart, szkoły narciarskie, a także karczmy gdzie można napić się góralskiej herbatki.

Atrakcji dla odwiedzających jest mnóstwo. Warto wspomnieć o Parku Linowym, w którym są dwie trasy o różnym stopniu trudności.

Ośrodek Narciarski Hajduk – to miejsce, które przyciąga pięknymi widokami i kameralnością . Stacja Narciarska Murzasichle-Ski to: pięć wyciągów narciarskich . Zimą jak i w okresie letnim organizowane są kuligi. Podczas sezonu letniego kulig odbywa się w wozach góralskich.

Zapraszamy osoby szukające ciszy, do wsi Murzasichle. Znajdą tu Państwo również piękno tatrzańskiej przyrody i miłą domową atmosferę. .

Będąc we wsi Murzasichle nie można pominąć kościóła pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Ta sakralna budowla jest stosunkowo nowa, gdyż jej historia liczy sobie około 50 lat. Ciekawostką jest fakt , że Kościół wzniesiony został przez mieszkańców Murzasichle, co nadaje jej urokMówiąc dalej o atrakcjach , np. w Zakopanem jest ulica Krupówki zaś w Murzasichle ulica Sądelska. To właśnie wzdłuż niej usytuowane są wszystkie istotne obiekty w życiu mieszkańców wsi, a wśród nich szkoła, biblioteka, poczta, remiza OSP oraz wspomniany już wcześniej kościół.

Murzasichle noclegi domki położone w jednej z najpiękniejszych miejscowości tatrzańskich w Murzasichlu. Ze względu na położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego miejscowość posiada unikalne walory krajobrazowe i wypoczynkowe.

Poronin
34-531 Murzasichle

Noclegi w Murazsichlu położone pomiędzy Zakopanem a Bukowiną Tatrzańską, w malowniczej miejscowości Majerczykówka. Murzasichle pensjonaty, apartamenty stanowią perfekcyjne połączenie tradycji i luksusu. Pensjonaty, osrodki o wysokim standardzie i niezapomnianej atmosferze.

Murzasichle oferuje wele miejsc noclegowych, pokoje są z łazienkami, TV i lodówką. D

Murzasichle noclegi z wyżywieniem poleca w pełni wyposażoną kuchnię z jadalnią oraz salon wypoczynkowy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie