Kenijczycy w Biegu Niepodległości

Tak silnie obsadzonego biegu nie mieliśmy jeszcze w historii Zakopanego. W I Zakopiańskim Biegu Niepodległości wystartują m.in. biegacze z Kenii.

W 96. rocznicę odzyskania niepodległości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zakopanem organizuje I Zakopiański Bieg Niepodległości głównymi ulicami miasta.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km, dodatkowo zaplanowano bieg na dystansie 5 km i marsz nordic walking również na 5 km.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali pamiątkowe koszulki w kolorach białym i czerwonym. Zawodnicy utworzą na starcie biało-czerwoną flagę, aby podkreślić patriotyczny charakter biegu. Na mecie wszyscy otrzymają unikatowe medale. Na najszybszych czekają oczywiście nagrody pieniężne.

– Pierwszy raz w Zakopanem zobaczymy kenijskich biegaczy, co już świadczy o jego prestiżowym charakterze. Zawodnicy startujący na dystansie 10 kilometrów będą mieli do pokonania dwie 5-kilometrowe pętle głównymi ulicami miasta. Na starcie może stanąć każdy, bieg ma charakter otwarty – zapowiada Leszek Behounek, dyrektor MOSiR.

W najbliższych numerach TP będziemy informować o przygotowaniach do biegu, przedstawimy także porady dla zawodników, którzy chcieliby w nim wziąć udział. Mimo że do biegu pozostał jeszcze miesiąc, do startu zgłosiło się już 100 zawodników.

Szczegółowe informacje na www.mosir.zakopane.eu. Serdecznie zapraszamy, ilość miejsc ograniczona. Ząb noclegi zaprasza na udany wypoczynek.


Możliwość komentowania jest wyłączona.