Kazimierz Dolny

Miasteczko posiada ogromną ilość obiektów i miejsc zabytkowych, udostępnianych turystom. Kazimierz Dolny Zabytki Kazimierza cechuje autentyzm, ich oryginalność to prawdziwa wartość miasta. Tutejsza architektura nacechowana jest romantyką i czarem, które dla ludzi wrażliwych są niezwykle atrakcyjne i cenne.

Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Poza turystyką, Kazimierz znany jest ze swoich związków ze sztuką, oraz z tego, że stał się oazą twórców. To świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta oraz okolic. Miłośnicy rowerów także będą mogli spróbować swoich sił na liczny trasach. Kazimierz Dolny noclegi to często wybierane miejsce na weekend, wczasy czy urlop.

Wielu turystów odwiedzających Kazimierz Dolny poprzestaje na zwiedzeniu rynku oraz kilku głównych, najbliższych zabytków – kościoła farnego pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, zamku, synagogi i kilku innych. Tymczasem równie atrakcyjne, choć rzadziej uczęszczane są okolice miasteczka ze swym bogactwem natury i krajobrazu. Lessowe wąwozy – niezwykłe i ogromnie malownicze, gęstą siecią oplatają miasto co doskonale upodobali sobie malarze i miłośnicy fotografii plenerowej.

Kazimierz Dolny noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.