Giżycko noclegi, domki, pensjonaty

Giżycko to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Położone na Mazurach, pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Nazywane stolicą żeglarstwa w Polsce. Jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich. Mazury zdecydowanie można zaliczyć do jednych z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Giżycko jest największym miastem regionu, dobrym miejscem na urlop i doskonałym miejscem wypadowym na okoliczne atrakcje.

Giżycko noclegi to idealne miasto dla wielbicieli wody i aktywnego wypoczynku. Pojeździmy tu na quadach, skuterach czy nartach wodnych, wsiądziemy na konia, spróbujemy nurkowania. Doświadczeni żeglarze wypożyczą łódź czy jacht, a początkujący mogą wybrać się na zorganizowane rejsy. Dla wielbicieli plażowania czekają strzeżone kąpieliska. Na koniec dnia można udać na wycieczkę rowerową lub spacer szerokim molo.

Giżycko noclegi w pensjonatach, apartamentach, domkach letniskowych, agroturystykach czy ośrodkach wypoczynkowych oferują wiele atrakcji:

*Jezioro Niegocin wchodzące w skład Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich,nad brzegiem jeziora plaża gminna strzeżone kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego, smażalnia ryb
*korty tenisowe
*plac zabaw
* park wodny ,siłownia,ścianka wspinaczkowa,kręgielnia
*ścieżka rowerowa do Giżycka
*Most Obrotowy w Giżycku
*kwatera Hitlera w Kętrzynie
*Wilczy Szaniec w Gierłoży
*Zamek Krzyżacki w Rynie

Giżycko domki komfortowo wyposażone noclegi. Noclegi w Giżycku powstały z myślą o komfortowym wypoczynku

Chociaż do Giżycka turyści przyjeżdżają przez cały rok, najwięcej jest ich oczywiście latem. Oficjalne otwarcie sezonu odbywa się w pierwszy weekend maja, podczas którego każdy może obejrzeć wielką paradę jednostek pływających.
W mieście odbywają się liczne imprezy, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Do najbardziej znanych należy Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty w Giżycku. Pod koniec maja organizowane są imprezy związane z obchodami Dni Giżycka, a latem w Kościele Ewangelickim odbywają się koncerty organowe. Co więcej, każdego roku, w pierwszy weekend sierpnia, w amfiteatrze Twierdzy Boyen odbywa się najstarszy i największy w Polsce festiwal kultury hip-hopowej: Mazury Hip-Hop Festiwal.

Giżycko tanie noclegi położone w centrum miasta, w spokojnym, zacisznym miejscu, blisko większych miejscowości turystycznych takich jak: Mikołajki, Węgorzewo i Kętrzyn, gdzie w sezonie odbywają się liczne imprezy kulturalno – rozrywkowe.


Możliwość komentowania jest wyłączona.