Bukowina Tatrzańska

Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska wyjątkowa wieś podhalańska o pięknych widokach na pobliskie góry i bogata w atrakcje dla osób pragnących spędzić tu wolny czas, położona jest w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, przez co jest doskonałym miejscem wypadowym na pobliskie szlaki górskie. Miejscowość jest siedzibą gminy Bukowina Tatrzańska. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Tatr jest jezioro Morskie Oko, jest często najważniejszym powodem dla którego turyści przybywają do Bukowiny Tatrzańskiej lub okolice. Jest to największe – 34 hektary powierzchni, najgłębsze – do 50 metrów głębokości i zarazem jedno z najwyżej położonych -1395 metrów nad poziomem morza zbiorników wodnych w polskich Karpatach.

Bukowina Tatrzańska noclegi położonej w sercu malowniczej miejscowości , w pobliżu stoków narciarskich, tras kuligowych, słynnych basenów termalnych oraz licznych karczm i restauracji. Atrakcyjność lokalizacji noclegów  podkreśla niepowtarzalna Panorama Bukowiny Tatrzańskiej oraz Tatr, z Kasprowym Wierchem i Giewontem na czele. 

Kolejną górską atrakcja wartą odwiedzenia jest Orla Perć nie znajduje się administracyjnie na terenie samej Bukowiny Tatrzańskiej, co jednak nie zmienia faktu, że jest to jedna z jej największych atrakcji, ponieważ właśnie tutaj zatrzymuje się większość osób, która później udaje się na walkę ze szlakiem. Bowiem jest to jeden z najtrudniejszych szlaków w całych Karpatach!

Noclegi Bukowina Tatrzańska położeni gwarantuje świetny punkt wypadowy zarówno na górskie wycieczki  jak i na Słowację oraz Zakopanego.
Bezpośrednia bliskość wielu wyciągów, basenów termalnych oraz restauracji regionalnych  stwarzają ogromne możliwości aktywnego spędzania czasu.

W Bukowinie Tatrzańskiej, na północno-wschodnim zboczu Wierchu Olczańskiego znajduje się wyciąg narciarski UFO.
Stok jest bardzo zadbany i dobrze przygotowany, naśnieżany, ratrakowany i sztucznie doświetlany.
Wyciąg talerzykowy o długości 400 metrów i przepustowości około 700 osób na godzinę. Trasy nie należą do najtrudniejszych dobrze nadają się dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy.
Ze stoku widoczna jest przepiękna panorama Bukowiny.

 Bukowina Tatrzańska noclegi blisko basenów oferuje bogatą ofertę turystyczną blisko wspaniałego obiektu geotermalny – Terma Bukowina. Ten jeden z najnowocześniejszych w Europie kompleksów geotermalnych jest zarówno ośrodkiem uzdrowiskowym i rehabilitacyjnym, jak i centrum rozrywki dla rodziny. Obejmą 12 basenów: 6 zewnętrznych i 6 wewnętrznych, z których każdy wyposażony jes w urządzenia do aquaterapii.

Rusiń-ski – jest to największy ośrodek narciarski Bukowiny Tatrzańskiej, przeznaczony jest głównie dla średnio zaawansowanych narciarzy. Większość z dostępnych tu tras jest „niebieska”, pojedyncze są „czerwone”. Do takiej oferty dopasowane są wyciągi. Turyści mogą wjeżdżać na górę wyciągiem krzesełkowym z kanapą dla czterech osób lub korzystać z grupy wyciągów orczykowych.

Bukowina Tatrzańska noclegi z wyżywieniem szukasz komfortowego noclegu w przystępnej cenie, położonego w pobliżu basenów termalych Terma – Bukowina Tatrzańska. Noclegi z wyżywieniem śniadania w formie stołu szwedziego i obiadokolację