Białowieża

Białowieża leży w Puszczy Białowieskiej nad Narewką w województwie podlaskim. Miejscowość znana jest z Białowieskiego Parku Narodowego, który ma tutaj swoją siedzibę. Kompleks Białowieskiego Parku Narodowego znajduje się na miejscu dawnego obiektu myśliwskiego. Obecnie w tym miejscu stoi Muzeum Przyrodniczo-Leśne i ośrodek Parku.

Park Pałacowy w Białowieży to piękna oaza zieleni. Został zaprojektowany na przełomie XIX i XX wieku przez Walerego Kronenberga. Park nie jest ogrodzony ani nie posiada wyraźnych granic. Można w nim podziwiać wspaniałą roślinność, Dworek Gubernatora, obelisk upamiętniający polowanie króla Augusta III Sasa w 1752 roku czy zabudowania gospodarcze dawnego pałacu myśliwskiego.

W 1993 r. w miejscowości przypadkowo odkryto tajemnicze miejsce, które zostało nazwane Miejscem Mocy. Radiesteci potwierdzili dużą koncentrację pozytywnej energii w tym obszarze, większe niż na Grabarce czy Jasnej Górze. Warto zobaczyć to miejsce choćby ze względu na niezwykle rozwidlone drzewa, kamienie ułożone w kręgi. Prawdopodobnie w przeszłości odbywały się tu obrzędy pogańskie.

Od kilku lat istnieje możliwość przejechania się drezyną po okolicy Białowieży. Poruszają się one po trasie zahaczającej o ciekawe miejsca w Puszczy Białowieskiej. Drezyny są napędzane siłą rąk turystów, a taka przejażdżka może potrwać nawet 3 godziny.

Białowieża noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.