Augustów

Augustów leży w województwie podlaskim, które jest regionem styku trzech kultur: katolickiej, prawosławnej i muzułmańskiej (tatarskiej). Sama plaża jest piaszczysta i miękka oraz co ważne, czysta i zadbana tuż przy plaży jest oczywiście molo, które przy okazji wyznacza bezpieczną strefę kąpieli.

Wokół pełno jest pięknych jezior, z których najważniejsze jest Jezioro Necko z plażą miejską, lasów z Puszczą Augustowską na czele i innych ciekawych przyrodniczo miejsc, np. Dolina Rospudy czy Biebrzański Park Narodowy Zimą też nie ma miejsca na nudę bo po skutych lodem jeziorach można uprawiać żeglarstwo lodowe czyli bojery, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe, kuligi czy morsowanie.

Znajdziecie tu wiele kwater i tanie noclegi Augustów . Wyrównują one poziom wód w poszczególnych fragmentach Kanału. Cennym zabytkiem w Augustowie jest Bazylika Mniejsza, ale Augustów i jego okolice to przede wszystkim świetne miejsce na rodzinny wypoczynek, szczególnie aktywny. Miasto znajduje się na popularnym szlaku tranzytowym Via Baltica, który łączy Europę z krajami nadbałtyckimi i skandynawskimi.

Tu znajdziemy świetnie rozwiniętą żeglugę, gdzie jest sporo rejsów po pięknych jeziorach augustowskich i Kanale Augustowskim. Cennym zabytkiem w Augustowie jest Bazylika Mniejsza, ale Augustów i jego okolice to przede wszystkim świetne miejsce na rodzinny wypoczynek, szczególnie aktywny. Z miasta wychodzi sześć znakowanych przez PTTK szlaków turystycznych pieszych i rowerowych.

Podlasie noclegi agroturystyka, Podlasie noclegi, Augustów noclegi

Możliwość komentowania jest wyłączona.