Złombol 2014

13 września wyruszyła 8 edycja rajdu Złombol 2014. Około godziny 12:00 barwny korowód w większości pełnoletnich aut wyruszył z Katowic z okolic plaży w Dolinie Trzech Stawów by 17 września powitać hiszpańskie plaże Lloret de mar. Jabłonka noclegi zaprasza.

Złombol to rajd charytatywny podczas którego zbierane są pieniądze na śląskie domy dziecka. W Złombolu udział biorą załogi na leciwych pojazdach z minionej epoki, a więc Żuki, Nysy, Polonezy, Fiaty, Skody itp. Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem frekwencji oraz zebranych pieniędzy: wystartowało w niej 401 załóg z całej Polski (w ubiegłym roku 147) co stanowi grubo ponad 400 tysięcy zł środków (udział w imprezie wymaga przekazania darowizny na rzecz fundacji w kwocie minimum 1000zł)

Tegoroczna trasa wiedzie z Katowic przez Czechy, Słowację, Węgry,  Słowenię,  Włochy,  Monaco, Francję z metą w Hiszpanii (wybrzeża LLoret de mar) zaplanowaną na 17.09.2014. Każda z załóg jedzie własnym tempem i większość z nich walczyła lub walczy do tej pory z zawodną techniką. Awarie elektryki, układu chłodzenia i hamulców to te najczęstsze i pojawiające się podczas pokonywania górzystych odcinków trasy.

Celem rajdu jest nie jest jednak wcale jak najszybsze dojechanie do mety, a pomoc dzieciom dzięki czemu uczestnicy pomagają sobie na trasie i korzystają z wszystkich uroków turystyki okraszonych przygodami.


Możliwość komentowania jest wyłączona.