Ustroń

Miejscowość położona jest na północnych stokach Beskidu Śląskiego, u wylotu doliny Wisły. Staw kajakowy to jedna z letnich atrakcji Ustronia, gdzie można popływać kajakiem jedno lub dwu osobowym, łódką lub rowerem wodnym.

Ustroń noclegi niezwykłe położenie Ustronia wśród malowniczych zboczy, różnica wzniesień pomiędzy centrum miasta a Czantorią Wielką i Równicą oznakowane szlaki spacerowe i turystyczne oraz urządzenia sportowo-rekreacyjne – to doskonałe warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej, rowerowej oraz innych sportów letnich i zimowych. Noclegi Ustroń tu z polany Stokłosicy roztacza się piękna panorama Ustronia i Beskidu Śląskiego, natomiast ze szczytu Czantorii zobaczyć można Tatry i Małą Fatrę. Będąc na Czantorii można skorzystać z Letniego Toru Saneczkowego. Jest to jeden z dwóch takich obiektów w Polsce – drugi znajduje się w Zakopanem.  Na turystycznych szlakach można podziwiać wspaniałe widoki i piękne lasy, a prawdziwy raj czeka amatorów zbierania grzybów, jagód, ostrężyn i malin.

Noclegi w Szczyrku dostrczają turystom wiele atrakcji. Wyjątkowa popularnością wśród turystów cieszy się kolej linowa – krzesełkowa na Czantorię.

Aby zwiedzić najbardziej urokliwe zakątki Ustronia warto przejechać się Ciuchcią. Od roku 2002 Ciuchcie podróżują wśród górskich stoków Ustronia, Wisły i okolic. Jednorazowo kolejka może przewieźć 184 osoby – wagoniki zamknięte, przeszklone, ogrzewane, zaś na upalne dni otwarte. W trakcie przejażdżki, oprócz podziwiania pięknych krajobrazów i widoków, będą także Państwo mogli wysłuchać informacji na temat zarówno dawnej jak i tej bardziej współczesnej historii Ustronia, Wisły i ich okolic. W Ustroniu znajduje się bardzo osobliwe Muzeum Motocykli Rdzawe Diamenty. Muzeum jest dziełem dwóch osób – Remigiusza Dancewicza oraz Daniela Kolonki, którzy jako pasjonaci sami składają swoje motocykle ze starych części, a następnie udostępniają je zwiedzającym.

Ustroń miasto uzdrowiskowe w Beskidzie Śląskim, położone w dolinie rzeki Wisły. Pokoje Gościnne malowniczo położone u stóp góry Równicy w dzielnicy leczniczo-wypoczynkowej Ustroń Zawodzie zapraszają.

Dla osób lubiących adrenaline polecany jest  tor saneczkowy w Górskim Parku na Równicy w Ustroniu.  Atrakcja czynna jest przez cały rok bez względu na pogodę. Konstrukcja rollercoastera jest nierdzewna i dlatego z toru saneczkowego można korzystać w sezonie jesiennym. Tor ma 600 metrów długości oraz 200 metrowy podjazd. Sanki pędzą z prędkością 40 km/h., a częste i ostre zakręty zapewnią każdemu dużą porcję adrenaliny. 36 sztuk sanek wyposażonych jest w pasy bezwładnościowe, dlatego z przejażdżki mogą korzystać również dzieci. Wędrując czerwonym szlakiem z Ustronia przez uzdrowiskową dzielnicę Zawodzie na Równicę, natkniemy się na „leśny kościół”, gdzie w okresie kontrreformacji miejscowi ewangelicy uczestniczyli w nabożeństwach.

Ustroń to bardzo urokliwa miejscowość turystyczna, w której każdy odnajdzie coś dla siebie. Uzdrowisko posiada bogatą ofertę dla miłośników aktywnego wypoczynku, górskich wędrówek, kolarstwa, sportów zimowych.

W tym ciekawym miejscu znajduje się płaski kamień niegdyś służący za ołtarz oraz głaz z tablicą, na której wyryto napis: „Miejsce, na którym stoisz, ziemią świętą jest”. Pragnienie można zaspokoić pyszną wodą ze znajdującego się obok źródełka. Warto spędzić urlop w Ustroniu aby obcować z naturą, cieszyć się świeżym powietrzem, odpocząć i naładować baterie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.