Szaflary

Szaflary to świetna baza wypadowa na liczne atrakcje Podhala. Noclegi w Szaflarach to obiekty na każdą kieszeń. Warto się tu zatrzymać choćby na te kilka dni, aby odetchnąć od codzienności i „naładować baterie” na nowe wyzwania. Mimo że sama miejscowość nie jest wielka, to jednak znajdujące się tutaj dwa kompleksy basenów termalnych są imponujące.

Szaflary, wieś historycznie położona na Podhalu, stanowi granicę dwóch regionów geograficznych jakimi są Kotlina Nowotarska i Pogórze Bukowińskie. Górale związani są mocno z religią, dlatego też środek zachwyca polichromią, która przedstawia sceny biblijne oraz życie górali. Inną atrakcją jest chałupa Anny Doruli z pięknym malunkiem na ścianie izby, który wykonany został przez wędrowca w podzięce za gościnność.

W Szaflarach na lewym brzegu Białego Dunajca, na wapiennej skale zobaczyć można częściowo zabudowany teren z zachowanymi fragmentami murów. Jest to pozostałość po istniejącym tu od XIII wieku zamku, który był najważniejszym punktem obrony całej doliny. i dopiero w ostatnich latach minionego wieku prywatni właściciele podjęli się odnowienia budowli. Mimo że sama miejscowość nie jest wielka, to jednak znajdujące się tutaj dwa kompleksy basenów termalnych są imponujące. Górale związani są mocno z religią, dlatego też środek zachwyca polichromią, która przedstawia sceny biblijne oraz życie górali.


Możliwość komentowania jest wyłączona.