SPANKO U MIŚKÓW – Białka Tatrzańska

Obiekt położony jest w górnej części Białki Tatrzańskiej w pobliżu wyciągów na Kaniówce (200 m – wspólny karnet na wyciągi na Kotelnicy, Bani i Kaniówce), w cichym, przestronnym miejscu w odległości 100 m od drogi.

Białka Tatrzańska, jedno z najchętniej odwiedzanych miasteczek turystycznych w okolicy Zakopanego.

OBIEKT OFERUJE:

19 miejsc noclegowych w pokojach 2- i 3-osobowych o różnym standardzie. Na jednej kondygnacji wszystkie pokoje są z łazienkami, na drugiej dla czterech pokoi przeznaczone są 4 toalety i 2 łazienki na tym samym piętrze.

DO DYSPOZYCJI :

  • stołówka z telewizorem
  • świetlica z kącikiem zabaw dla dzieci, z TV SAT i bezprzewodowym internetem
  • w pełni wyposażona kuchnia
  • parking
  • duży ogród z placem zabaw dla dzieci (huśtawki, zjeżdżalnia, trampolina, piaskownica)
  • miejsce na ognisko i grillowanie (posiadamy własny, duży grill i wędzarnię)

ORGANIZUJEMY:

  • ogniska z pieczeniem barana, prosiaka
  • kuligi
  • przejażdżki konne

Dla narciarzy atrakcją Białki Tatrzańskiej jest kolej linowa i wyciągi narciarskie. Dodatkowo trzeba odwiedzić tutaj słynne baseny termalne i ośrodek Termy Bania.

Największą atrakcja są doskonałe warunki narciarskie Podhala. Działają tutaj liczne wyciągi narciarskie: w największym ośrodku narciarskim Tatr Kotelnicy oraz w „Bani” i „Kaniówce”. Skorzystamy ze wszystkich dzięki systemowi Tatra Ski. Kotelnica jest słynnym ośrodkiem, który w plebiscytach ogólnopolskich na kurorty najbardziej przyjazne turystom niejednokrotnie zdobywał nagrody.

Oddalony o około 20 kilometrów jest słynny Zamek w Niedzicy. Do dyspozycji pozostają także atrakcje Nowego Targu i Zakopanego. Warto zarezerwować czas na to, aby odwiedzić okoliczne miejscowości w najpiękniejszym rejonie Tatr. W Białce obowiązkowo odwiedzamy Termę Bania z basenami z wodą geotermalną.

Dla niektórych atrakcją samą w sobie jest piękna architektura Białki Tatrzańskiej, która nadal pielęgnuje tradycję tzw. stylu zakopiańskiego stworzonego w XIX wieku przez Stanisława Witkiewicza. Obecnie nadal powstają domy określane już stylem neozakopiańskim. To urokliwa i ciepła architektura o wysokich, stromych dachach, konstrukcji z bali i cieszących oko dekoracjach z wykorzystaniem motywów lokalnej sztuki ludowej. W okolicy znajduje się wiele izb regionalnych i niewielkich muzeów. Większość lokali jak restauracje i hotele również jest utrzymanych w tym stylu i przyozdobionych dziełami lokalnych rzemieślników.


Możliwość komentowania jest wyłączona.