Solina Domki i Pokoje Całoroczne w Bieszczadach

Solina  wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie leskim, w gminie Solina. Zapora solińska jest jedną z największych atrakcji turystycznych tej miejscowości a także całych Bieszczadów w ich granicach turystycznych.
Tuż przed wejściem na zaporę znajduje się tablica informacyjna, która w skrócie przedstawia jej parametry, moc elektrowni oraz datę powstania. Po wejściu na zaporę, po jej prawej stronie otwiera się piękny widok zalewu, choć ze względu na jego zawiłość z zapory będziemy podziwiać tylko niewielki fragment zbiornika. Kilkadziesiąt metrów które dzieli nas od jej podstawy są niezapomnianym widokiem. Bardziej zainteresowanych samą zaporą oraz elektrownią może ucieszyć informacja, że obecnie jest już możliwość zwiedzania korpusu zapory dla wszystkich – do roku 2006 dotyczyło to tylko grup zorganizowanych.
domków rekreacyjnych jest świetną bazą wypadową w góry bieszczadzkie (ok. 40-60 km), a także nad największy sztuczny zbiornik wodny w Polsce – Jezioro Solińskie „Bieszczadzkie Morze” (ok. 16 km).Noclegi Solina nad jeziorem to świetne miejsce dla tych którzy chcą odpocząć nad wodą, w górach czy też w zaciszu. Solina zapewnia wypoczynek w cichej i spokojnej okolicy w komfortowo wyposażonych domkach letniskowych.

Solina noclegi domki  daje wielkie możliwości dla wędkarzy. Domki nad Solina to spokojne miejsce to wymarzone miejsce na wakacyjny odpoczynek dla całej rodziny z dala od miejskiej dżungli.

Przechodząc liczącą 664m długości zaporę, można się udać w kierunku kąpieliska albo przystani statków turystycznych. Na przystani możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu pływającego. Z przystani kursują stateczki turystyczne, które w sezonie odpływają co 30 minut, więc z tej atrakcji także można skorzystać jesli jesteśmy w Solinie latem. Nieopodal przystani znajduje się kąpielisko oraz zjeżdżalnia wodna. Obecnie nad całym zalewem funkcjonuje 5 kapielisk.

Solina tanie noclegi zlokalizowane są w centrum Soliny położenie sprzyja szybkiemu dotarciu do zapory wodnej, plaży, kawiarni, dyskotek. Bieszczady noclegi nad Soliną to  iękny krajobraz, czyste powietrze i ciekawe miejsca dają możliwość wypoczynku i zrelaksowania się. Atrakcje Soliny to: rejsy statkiem po Jeziorze Solińskim, zwiedzanie zapory , wycieczki w Bieszczady , jednodniowe wycieczki autokarowe do Lwowa, na Węgry i Słowację, oraz atrakcje w okolicy to: przejażdżki Bieszczadzką Kolejką Leśną, spływy pontonowe, nauka jazdy konnej, loty szybowcowe,  zapora wodna w Myczkowcach…
Solina pensjonaty, pokoje gościnne, kwatery, ośrodki wypoczynkow, agroturystyka są doskonałą bazą wypadową w wyższe partie Bieszczadów np. na Połoninę Wetlińską, Tarnicę oraz nad rzeki San, Solinkę, Wetlinkę.
Solina Kwatery i pokoje
 Solina

Domki i Pokoje Całoroczne w centrum Soliny usytuowane blisko zapory w Solinie nad zalewem solińskim i myczkowieckim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby wczasy w Bieszczadach, lasem pachnących domkach w malowniczym zakątku Polski jakim są niewątpliwie Bieszczady.

W domkach znajduje się pokój dzienny w którym są cztery miejsca noclegowe a na poddaszu miejsce do spania dla dwóch dorosłych osób. W każdym domku jest łazienka, telewizor, lodówka ,radio oraz taras. .

Pokoje gościnne nad Soliną pozawala szybko dotrzeć do Zalewu Solińskiego i Myczkowieckiego. Miłośnicy kąpieli i pływania znakomicie odpoczną nad Jeziorem Solińskim,  po Bieszczadzkim morzu. Zalew Soliński to raj dla wędkarzy. . Możliwość wypożyczenia łódek, kajaków, rowerków wodnych.

Latem  w Solinie przygotowywane są różnego rodzaju imprezy plenerowe min. Solińskie Lato, Dni gminy Solina, Żeglarskie szanty, Agro Bieszczady, Święto chleba, Bieszczadzkie Country i jeszcze pewnie wiele innych równie dobrych.

Zapraszamy serdecznie do spędzenia wolnego czasu w Bieszczadach tuż nad Jeziorem Soliński. Domki nad Soliną proponują wypoczynek w przytulnych domkach letniskowych zlokalizowanych w pobliżu zapierającej zapory. Domki są 2,3,4,5 osobowe i w pełni wyposażone.


Możliwość komentowania jest wyłączona.