Poronin

Podhalańska wieś Poronin jest ośrodkiem turystycznym. Na terenie Poronina znajdują się liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz wyciągi narciarskie. Poronin noclegi jest idealną bazą wypadową w Tatry

Poronin noclegi w pensjonatch,willach, ośrodkach wypoczynkowych, pokojach gościnnych, kwaterach czy domkach  serdecznie zaprasza gosci  na wypoczynek.

GŁÓWNE ATUTY NOCLEGÓW W PORONINIE to
-Cisza i spokoj
-bliso Las i rzeka
-Wyciągi narciarskie Murzasichle
-Kompleks narciarski Małe Ciche
-Bukowina Tatrzańska
-Białka Tatrzańska
-Jazda konna
-Zakopane w odległości

To właśnie do Poronina przyjeżdżali Jan Matejko, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Leopold Staff, Jan Kasprowicz. Gościem, który odcisnął największe piętno na historii tej miejscowości był jednak Włodzimierz Ilicz Lenin.  Wieś tę zamieszkuje kilka tysięcy mieszkańców, z których każdy odznacza się swoistymi góralskimi cechami.

WPoroninie warto odwiedzić kościół parafialny – na tym samym miejscu w początkach XIX wieku wybudowano drewnianą kaplicę. W 1915 r. drewniana świątynia spłonęła, w jej miejscu w 1926 r. wybudowano obecny kościół murowany. Ciekawym zabytkiem jest stojąca obok stara plebania, pochodząca z 1825 roku.

W pobliżu Poronina znajdują się baseny termalne:
– Termy Podhalańskie
– Bańska Niżna
– Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej
– Aquapark Zakopane
– Orawice na Słowacji

 

Poronin tanie noclegi położonego jest w malowniczej miejscowości Poronin, blizko Zakopanego oraz Białki oraz Bukowiny Tatrzańskiej. Poronin pokoje,kwater, pensjonaty zapewnia zakwaterowanie zarówno dla wczasowiczów indywidualnych, rodzin jak również dla grup zorganizowanych typu: kolonie, zielone szkoły, zimowiska oraz wszelkiego rodzaju obozy i wycieczki.
Poronin noclegi z wyżywieniem  położone w malowniczym otoczeniu wspaniałego lasu, posiadają dużą jadalnie gdzie można wykupić całodzienne wyżywenie, teren z miejscami parkingowymi oraz ogród, w którym organizowane są ogniska i różne imprezy plenerowe.

Noclegi w Poroninie to świetna baza wypadową do zwiedzania Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Kościeliska. Przez Poronin przebiegają szlaki turystyczne na Gubałówkę i Galicową Grapę. Położenie domu jest dogodne do wędrowania po całych Tatrach i Podhalu.

Do dyspozycji gości Poronin noclegi kwatery oferują:
– parking,
– sala kominkowa,
– rekreacja na terenie obiektu
– wyżywienie – śniadania, obiadokolacja,
– boisko
– szkolenia
– bankiety, zabawy taneczne, imprezy regionalne przy muzyce, góralskiej, bajarz,
– kuligi,
– powozy konne,
– wycieczki w Tatry Polskie, Słowackie i Pieniny z przewodnikiem,
– dyskoteki

Poronin to doskonałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. Piękna okolica zachęca do spacerów, wycieczek , przejażdżek rowerowych, kuligów, jazdy na nartach czy też kąpieli w wodach geotermalnych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.