Półmaraton Warszawski zainauguruje sezon biegowy w Polsce

iława

mikołajki

ketrzyn

nidzica

mrągowo

Tegoroczny sezon wielkich imprez biegowych zainaugurowany zostanie 29 marca. Tego dnia ponad 10 tysięcy uczestników wystartuje w jubileuszowym 10 PZU Półmaratonie Warszawskim.

Coraz liczniej organizowane – w mniejszych bądź większych miastach – biegi uliczne, maratony czy półmaratony gromadzą zarówno miłośników aktywnego biegania, jak i kibiców, zagrzewających ich do boju. Organizatorzy dużych imprez starają się w taki sposób je uatrakcyjnić aby poza startującymi przyciągały wielu kibiców. Dlatego też tradycją stały się organizowane dla publiczności pikniki, koncerty czy też kiermasze promujące zdrowy tryb życia.

Biegi to także doskonała okazja do podziwiania piękna krajobrazów, odwiedzenia miejsc historycznych oraz zapoznania się z historią miejscowości, w której odbywa się dany bieg.

Zobacz najważniejsze imprezy biegowe w Polsce na stronie: www.maratonypolskie.pl

W ramach 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego, organizatorzy imprezy, przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich miłośników biegania. W strefie zdrowia na uczestników i ich rodziny będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny. Pielęgniarki będą wykonywać badania poziomu glukozy i cholesterolu we krwi. Wszelkie ponadnormatywne wyniki będzie można skonsultować z obecnymi na miejscu lekarzami internistami. Nie zabraknie też specjalistów pulmonologii, którzy będą prowadzić badania spirometryczne.

Każdy odwiedzający imprezę będzie mógł spróbować swoich sił na profesjonalnej bieżni. To nie tylko okazja do odrobiny wysiłku, który wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, ale również możliwość pomocy innym. Poprzez udział w akcji, każdy będzie mógł przyczynić się do realizacji celu charytatywnego. Zadaniem biegaczy będzie pokonanie dystansu przynajmniej jednego kilometra. Za każdy kilometr pokonany na bieżni, PZU przeznaczy 10 złotych na Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.


Możliwość komentowania jest wyłączona.