Odpocznij w Karpaczu

Karpacz to najbardziej znanych miejscowości turystycznych na terenie całego Dolnego Śląska u u stóp Śnieżki, która jest najwyższych szczytem nie tylko w Karkonoszach.

Karpacz noclegi centrum to jeden z większych ośrodków turystycznych wschodnich Karkonoszy. Położony u podnóża najwyższej góry Sudetów -Śnieżki, stanowi doskonałą bazę wypadową do pieszych i rowerowych wycieczek. Karpacz jest wyjątkowo długim miastem składającym się z kilku osiedli. Prawa miejskie Karpacz otrzymał w roku 1960 i liczy sobie obecnie ponad 7000 mieszkańców.

Najstarszą częścią tej miejscowości są Płuczki, o których w starych księgach mowa jest już w 1418 roku. Nazwa z pewnością pochodzi od płukania tam skał w poszukiwaniu złota, srebra i kamieni szlachetnych. Do końca XV wieku w dolinie Łomnicy oraz Łomniczki poszukiwano i wydobywano rudy żelaza. Wraz z górnikami w rejon dzisiejszego Karpacza przywędrowali drwale, którzy zajmowali się zaopatrzeniem w surowiec kurzaków. Następnymi w kolejności byli pasterze, którzy  szybko adoptowali teren na pastwiska.

Przyroda Karpacza potrafi naprawdę zachwycić, trakcją turystyczną są  kotły polodowcowe, które otoczone są urwistymi skałami. Dwa bardzo popularne tego rodzaju zjawiska, to Kocioł Małego Stawu oraz Kocioł Wielkiego Stawu, tworzą naprawdę niesamowicie malownicze krajobrazy, Karpacz pozwala na prawdziwy wypoczynek. Dużą atrakcją są również  wodospady, dziki wodospad, który znajduje się niedaleko początku stacji  na Kopę. Ma kilkumetrową wysokość, a jego powstanie jest wynikiem spiętrzenia zaporą przeciwrumoszową płynącej w rzece Łomnicy wody. Warto również zobaczyć Krucze Skały to granitognejsowe urwisko skalne. Ta 25-metrowa skalna ściana jest idealnym miejscem dla wszystkich miłośników wspinaczki. Karpacz ośrodki wypoczynkowe zapraszają.

Karpacz wielu z nas znany jest także ze znajdującego się w samym centrum miasta toru saneczkowegoLetni Tor Saneczkowy w Karpaczu jest świetną alternatywą na spędzenie wolnego czasu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.