Mikołajki domi, pokoje na Mazurach

Mikołajki jest to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami: Tałty i Jeziorem Mikołajskim. Lasy otaczające Mikołajki to przede wszystkim Puszcza Piska. Porastają ją głównie sosny i świerki. Żyje w nich mnóstwo zwierząt np. tarpany, bobry (stacja Badawcza PAN w Popielnie) oraz jelenie, daniele, muflony (Ferma Jeleniowatych w Kosewie).

Zapraszamy do wypoczynku  noclegi w Mikołajkach atrakcyjnie położonych przy szlaku Wielkich Jezior Mazurskich stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania okolicznych, wielu atrakcji turystycznych, m.in.: Wioska Vikingów „Galindia”  spływy kajakowe rzeką Krutyń,e, Klasztor staroobrzędowców oraz zabytkowa Cerkiew Prawosławna w Wojnowie, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowi Leśniczówka – Muzeum K.J.Gałczyńskiego w Praniach, Stacja Badawcza PAN – hodowla bobra i Konika Polskiego w miejscowości Wierzba

Położenie miasteczka nad atrakcyjnymi jeziorami stworzyło tu żeglarską stolicę Polski.
W Mikołajkach jest przystań Żeglugi Mazurskiej i bardzo rozbudowana infrastruktura turystyczna. Dzięki temu Mikołajki to doskonała baza wypadowa do rejsów po niezliczonych mazurskich jeziorach.

Piękno i bogactwo Pojezierza Mazurskiego od wielu lat zachwycało odwiedzających je turystów, dlatego Mikołajki tanie noclegi to malownicze krajobrazy, błękitne jeziora, soczysta zieleń lasów i złotem malowane pola przyciągają gości na swoje mazurskie łono.

Noclegi Mikołajki położone  sercu tej cudownej krainy, na skraju Puszczy Piskiej w  centrum Mikołajek i brzegu Jez. Mikołajskiego oraz Jez. Tałty. Zaletą położenia noclegów jest cisza, spokój oraz czyste mazurskie powietrze. Mazurska architektura obiektu została wkomponowana w malowniczy krajobraz krainy 1000 jezior.

W pobliżu Mikołajek roztacza się Mazurski Park Krajobrazowy chroniący obfitość lasów, torfowisk, jezior i wód płynących.
Przyroda Parku to m.in.:
– ponad 60 jezior, w tym największe jezioro w Polsce – Jez. Śniardwy
– rzeka Krutyń uznana za jeden z najciekawszych szlaków kajakowych w Europie
– ok. 850 gatunków roślin naczyniowych
– bogata fauna i ponad 200 gatunków ptaków
– 11 rezerwatów przyrody, w tym rezerwat biosfery.

Mikołajki noclegi centrum sprzyjają wycieczkom rowerowym i pieszym, które urozmaicą i umilą czas spędzony w Mikołajkach. Mikołajki oferują piękne zatoczki, przystań, kąpieliska oraz wiele imprez i ciekawych wydarzeń, nie można się tu nudzić. Najbardziej popularnymi imprezami letnimi Mikołajek są obchody dni miasta i festiwal szantowy.

Mikołajki, znane jako jedno z najpiękniejszych miejsc na Mazurach, oferują różnorodne opcje noclegowe, idealne dla każdego, kto chce cieszyć się urokami tego regionu. Noclegi zlokalizowane przy jeziorze, oferujące zapierające dech w piersiach widoki, są doskonałym wyborem dla osób pragnących wypocząć w bliskości wody. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, bliskość szlaków turystycznych umożliwia łatwe planowanie wycieczek pieszych czy rowerowych. Tanie noclegi w Mikołajkach to świetna opcja dla turystów szukających przystępnych cen, nie rezygnując przy tym z komfortowych warunków pobytu. Wiele obiektów oferuje noclegi z wyżywieniem, w tym śniadania, co pozwala na komfortowy start w każdy dzień. Dodatkowo, Mikołajki pokoje gościnne oferują szeroki wybór zakwaterowania, od domków do wynajęcia i letniskowych, przez eleganckie wille i ośrodki wczasowe, po przytulne pensjonaty i nowoczesne Mikołajki domki blisko jeziora, a nawet domki z basenem i jacuzzi, idealne dla poszukujących luksusu i relaksu.


Możliwość komentowania jest wyłączona.