Mazury zwane Krainą Tysiąca Jezior

Mazury to region bardzo popularny wśród turystów dzięki jeziorom i rzekom. Mazury nazywane są trafnie Krainą Tysiąca Jezior. Mazury to jednak nie tylko jeziora, trzeba wspomnieć, że znajduje się tu także wiele szlaków pozwalających na uprawianie turystyki pieszej a także rowerowej.

Mazury, często określane jako perła północnej Polski, są idealnym miejscem na spędzenie urlopu zarówno w sezonie letnim, jak i poza nim. To region, który w szczególności latem przyciąga rzesze turystów, jednak istnieją sposoby, by uniknąć tłumów i cieszyć się urokami tego miejsca w spokoju.

Wybór Terminu i Miejsca na Mazurach

Aby uniknąć tłoku, warto rozważyć wyjazd na Mazury w dni powszednie lub poza głównym sezonem wakacyjnym. Alternatywą są także mniej popularne, ale równie urokliwe mniejsze jeziora oraz te położone bliżej regionu Warmii, Suwalszczyzny i Podlasia.

Jezioro Śniardwy – Serce Mazur

Jezioro Śniardwy, największe w Polsce, oferuje niezwykłe widoki i przestrzeń. Wiele jego części pozostaje niekomercjalizowanych, co pozwala na kontakt z dziką przyrodą. W niektórych miejscach, jak Nowe Guty, znajdują się jednak mariny z podstawową infrastrukturą turystyczną.

Puszcza Piska – Zielone Płuca Mazur

Puszcza Piska to idealne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek i rowerowych eskapad. Gęste lasy, rzadko uczęszczane ścieżki i możliwość spotkania z dziką przyrodą to tylko niektóre z jej atrakcji. Lokalne produkty, takie jak miód czy pyłek pszczeli, dodają uroku wizycie w tym regionie.

Mikołajki – Żeglarska Stolica Mazur

Mikołajki, nazywane żeglarską stolicą Mazur, tętnią życiem w sezonie letnim. Poza sezonem natomiast oferują spokojniejszą atmosferę. Marina, deptak, liczne restauracje i kawiarnie sprawiają, że jest to idealne miejsce na wieczorny spacer i odpoczynek nad wodą.

Alternatywy dla Popularnych Atrakcji

Poza głównymi atrakcjami, jak Jezioro Śniardwy czy Mikołajki, Mazury oferują wiele mniej znanych, ale równie atrakcyjnych miejsc. Małe, urokliwe jeziora, odległe zakątki Puszczy Piskiej czy zaciszne ścieżki rowerowe pozwalają na prawdziwy wypoczynek wśród natury, z dala od turystycznego zgiełku.

Mazury to region, który każdemu oferuje coś wyjątkowego – od aktywnego wypoczynku po leniwe dni nad wodą. Wybierając mniej popularne miejsca lub terminy, można doświadczyć tego regionu w zupełnie innym, spokojniejszym wymiarze.

Na Mazyrach znajdziemy wiele atrakcji wśród nich wymienić można Twierdzę Boyen w Giżycku, pałace i zamki krzyżackie, Muzea Etnograficzne, któe znajdują się w Olsztynku oraz w Węgorzewie.

Trzeba jednak pamiętać, że współczesne Mazury organizują wiele imprez do najważniejszych imprez należą: Piknik Country, Festiwale Muzyki Rockowej, Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty i wiele innych imprez które przyciągają tłumy.
Mazury to także obszar, na którym spotkać można wiele obiektów architektury sakralnej, w tym świątynie, kaplice i kapliczki, 
Noclegi na Mazurach  znajdują się w samym sercu Mazur. Lokalizacja miasta zapewnia szybki dostęp do pereł Warmii i Mazur. W okresie letnim w Mrągowie odbywają się:
Piknik Country,
Mazurska Noc Kabaretowa,
Festiwal Muzyki Kresowej.Mazury noclegi domki to idealne miejsce gdzie można spędzić czas. Nad Jeziorem Wadąg serdecznie Państwa zaprasza! W ofrcje znajdziemy domki letniskowe, pokoje gościnne, kwatery, apartamenty, agroturystyke przeznaczonego do wypoczynku. Noclegi umiejscowione jest w spokojnym miejscu, noclegi nad jeziorem Mazury  obfitującym w wiele gatunków ryb. Warunki klimatyczne oraz krajobrazowe Zielonych Płuc Polski pozwolą na zregenerowanie sił i powrót do codzienności niezwykle wypoczętym. Dodatkową atrakcją jest możliwość jazdy i nauki jazdy konnej w niedalekim Barczewku .

Serdecznie zapraszamy Państwa do w żeglarskiej stolicy Polski – Mikołajkach. Noclegi na Mazurach od lasu, a od jeziora . Równie blisko znajduje się kąpielisko, pomost cumowniczy i wędkarski oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Jednosześnie z wypoczynkiem na łonie natury oferuje możliwość obcowania ze sztuką. Gościniec AS jest własnością artysty, który posiada autorską galerię rzeżby i malarstwa.
 Organizowane są  spływy kajakowe po rzece Krutynia oraz wycieczki piesze. Możliwość jazdy konnej wierzchem lub przejażdżki bryczką. Można  organizować ogniska i grillować.
Mazury noclegi domki oferuje :
– Pokoje 2-osobowe.
– Studio 2-osobowe, 2-pokojowe.
– Salon 3-osobowy z częścią wypoczynkową i sypialną.
– Salon 3-osobowy na poddaszu.
W każdym pokoju:
  • łazienka,
  • lodówka,
  • taras,
  • TV-SAT,
  • bezprzewodowy internet.
Serdecznie Zapraszamy!

Możliwość komentowania jest wyłączona.