Krościenko nad Dunajcem noclegi, pokoje, kwatery

Krościenko nad Dunajcem położone jest w malowniczej kotlinie górskiej pomiędzy pasmami gór: Pienin, Gorców i Beskidu Sadeckiego u brzegu rzeki Dunajec i potoku Krośniczanka. Krościenko nad Dunajcem noclegi to dogodne położenie pełni role bazy wypadowej dla turystów zwiedzających otaczające pasma górskie. Łączą się tutaj elementy przyrodnicze, kulturowe oraz ślady ciekawej historii stwarzając jedyny w swoim rodzaju klimat.
Atrakcje w Krościenku
Szlaki turystyczne z Krościenka prowadzą szlaki na pienińskie i gorczańskie szczyty, m.in. Na Trzy Korony, Prehybę, Sokolicę Marszałek, Lubań czy Turbacz. Warto odwiedzić Pieniński Park Narodowy z siedzibą w Krościenku.
Spływ Dunajcem w Krościenku kończy się spływ łodziami flisackimi malowniczym przełomem Dunajca. Tratwami płynącymi wstęgą Dunajca dociera się do serce Pienin – Pienińskiego Parku Narodowego. Trasę tę można też pokonać kajakami albo pontonami, co staje się coraz bardziej popularne.

Noclegi Krościenko nad Dunajcem  to otoczona unikalną przyrodą Pienin, stanowi doskonałą bazę dla turystyki górskiej, pieszej, rowerowej, kajakowej, uprawiania wędkarstwa
Charakterystyczne dla Krościenka są źródła mineralne występujące na Zawodziu – prawym brzegu Dunajca. Wody o nazwach Stefan, Michalina i Maria są pomocne w leczeniu schorzeń dróg oddechowych czy układu trawienia.
Zimą dla wielbicieli narciarstwa w Krościenku działa wyciąg orczykowy, latem basen z czystą wodą na potoku Kozłeckim. Na Rynku w Krościenku natomiast czekają dorożki, a zimą organizowane są liczne kuligi, połączone z ogniskiem.

Noclegi w samym centrum Krościenka, blisko szlaków turystycznych. Zarówno pokoje jak i apartamenty, pensjonaty, wille, kwatery, domki,  są doskonale wyposażone, wszystkie posiadają telewizory LCD, w pełni wyposażonego aneksu kuchennego. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Na życzenie turystów organizowane są wyprawy samochodami terenowymi w góry, także opiekę instruktora rekreacji narciarstwa i snowboardu MENiS, instruktora kolarstwa górskiego MTB, wychowawcy i kierownika kolonijnego, instruktora rekreacji pływania.

Krościenko nad Dunajcem tanie noclegi, Krościenko nad Dunajcem noclegi z wyżywieniem obiekty położone jest przy szlaku turystycznym m.in. na Trzy Korony, Sokolicę, Zamkową Górę, Czertezik noclegi w centrum Krościenka nad Dunajcem.
Jest doskonałym miejscem wypoczynkowym zarówno dla tych, którzy aktywnie spędzają czas urlopu jak i dla tych, którzy chcą się wyciszyć.


Możliwość komentowania jest wyłączona.