DNI GMINY BUKOWIEC 2014

Podobnie jak poprzednich w latach, program 2-dniowych obchodów Dni Gminy Bukowiec był atrakcyjny i bogaty w wydarzenia artystyczne i sportowe. Najlepszym tego dowodem była frekwencja. Przez nasz park i kompleks Orlik przewinęły się setki mieszkańców i gości spoza gminy. Bukowiec noclegi zaprasza.

W sobotę 12 lipca, obchody rozpoczęliśmy od turnieju piłkarskiego. Gościliśmy aż 9 drużyn. Ostatecznie najlepsze okazała się ekipa „Przechowo Team” , wyprzedzając „FC Wczorajszych” z Bukowca i „Przysiersk Team”.  Równolegle, na sąsiadującym korcie odbył się turniej tenisa ziemnego. Zwycięzcą został Michał Kubiak, drugie miejsce zajął Daniel Bolda, trzecie natomiast Łukasz Pindel.

Po południu tradycyjnie pierwsze bawiły się dzieci i młodzież. Blok zawierał liczne zabawy, tańce, które przygotowały panie animatorki. Dzieci uczestniczyły też w quizach i konkursach, na najmłodszych czekały atrakcyjne nagrody,  upominki. Nie zabrakło ponadto tak ulubionego przez maluchy malowania twarzy. Dalej z nowym repertuarem wystąpił nasz męski chór „Cecylia”, prowadzony przez Panią Marcjannę Nowacką. Między poszczególnymi punktami programu uczestnicy Dni Gminy Bukowiec mogli współuczestniczyć w  zumbie –  tańcu inspirowanym połączeniem elementów latynoamerykańskich oraz fitness. Najważniejszym wydarzeniem sobotnich obchodów był koncert gwiazdy – entuzjastycznie przyjętego przez publiczność zespołu Lord Sound of Queen, który zaprezentował utwory zespołów Queen, Scorpions, czy Lady Pank. Ale to jeszcze nie był koniec sobotnich atrakcji. Jeszcze przed kończącą pierwszy dzień obchodów zabawą taneczną, tłumnie zgromadzona publiczność uczestniczyła w wyjątkowym pokazie laserowo-multimedialnym z udziałem skrzypaczki Katarzyny Szubert (artystka ma za sobą solowe występy w Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy udział w nagrywaniu płyt Krzysztofa Krawczyka). Bogaty w wydarzenia dzień zakończyła zabawa, do tańca przygrywał zespół R&M z Przysierska.

W niedzielę 13 lipca do południa został rozegrany turniej tenisa stołowego (zwyciężył Tomasz Skorupski przed Krzysztofem Młotkowskim i Adamem Licznerskim). Po południu w parku na publiczność czekała rywalizacja mieszkańców poszczególnych miejscowości w tradycyjnym turnieju sołectw.  W zabawie uczestniczyło 8 drużyn – Bukowiec, Przysiersk, Budyń, Korytowo, Krupocin, Plewno, Polskie Łąki i Różanna. Po zakończeniu ostatniej konkurencji okazało się, że najwięcej punktów zebrało sołectwo Polskie Łąki, drugie miejsce na podium przypadło sołectwu Plewno, trzecie  – Różannie. Na zakończenie dwudniowych obchodów  do północy bawiliśmy się przy muzyce zespołu „Kontakt” ze Świecia.

W trakcie imprezy w parku mieszkańcy mogli spróbować potraw i wypieków Kół Gospodyń Wiejskich z Bukowca, Korytowa, Polskich Łąk i Tuszynek, powodzeniem cieszyła się jak zwykle grochówka przygotowana przez p. Adama Czarneckiego.

Organizatorzy uroczystości Dni Gminy Bukowiec składają podziękowanie sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów.


Możliwość komentowania jest wyłączona.