Białowieża noclegi, pokoje, gospodarstwa agroturystyczne zapraszają…

Białowieża miejscowość położona w województwie podlaskim, na wschodnim krańcu Polski, nad rzeką Narewką, w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Białowieża noclegi jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów, leży zdala od miejskiego zgiełku w otoczeniu pięknej przyrody.

Białowieża noclegi domki, pokoje, kwatery, pokoje, gospodarstwa agrotuystyczne,  które położone jest w sercu Puszczy Białowieskiej. Jest to idealne miejsce dla osób kochających ciszę jak i osób, które uwielbiają aktywny wypoczynek. Do dyspozycji są pokoje dwu jak i trzyosobowe z łazienkami oraz dostępem do internetu i telewizji.

Niesamowitą atrakcją Białowieży jest Białowieski Park Narodowy, obejmujący dzikie fragmenty Puszczy, których dotąd człowiek nie zdołał sobie podporządkować. Symbolem Parku jest żubr, który właśnie w tych lasach został uratowany przed całkowitą zagładą.

Kiedy ostatni dziko żyjący osobnik żubra na świecie zginął, wówczas sprowadzono do Puszczy żubry z ogrodów zoologicznych i tak własnie rozpoczęto ich hodowle. Dziś żyje ich tu około 700 osobników, a część z nich można oglądać w specjalnym Rezerwacie Żubrów.
Prócz Rezerwatu dla zainteresowanych przyrodą Puszczy Białowieskiej powstało nowoczesne Muzeum, usytuowane w zabytkowym Parku Pałacowym, który powstał na przełomie XIX i XX wieku, wokół myśliwskiej rezydencji carów Rosji. Stoją tu zabytki z tamtego okresu oraz nowopowstałe atrakcje dla dzieci. To malownicze miejsce ze stawami, przy których stanął też najstarszy zabytek Parku – obelisk upamiętniający straszne polowanie Augusta III Sasa z 1752 roku.
Dużą atrakcją Białowieży jest możliwość przemierzania szlaków turystycznych i ścieżek poprowadzonych poprzez wspaniałą krainę puszczańską, obfitującą w niezwykłe bogactwo fauny i flory. Zarówno Białowieżę, jak i Puszczę można oglądać z expressu – białowieskiej ciuchci na kołach

Noclegi Białowieża to doskonały wybór dla osób pragnących wypocząć w ciszy, spokoju oraz w bezpośrednim kontakcie z naturą, lasem. A także jako plener malarski, fotograficzny.


Możliwość komentowania jest wyłączona.